1992
500+
4000+
%98

Hakkımızda

Türkiye’de kiralanan her 4 araçtan biri Intercity’den kiralanmaktadır.


Intercity, şirketinizin ihtiyaç duyduğu tüm araçlara güvenli, sürekli ve sorunsuz bir şekilde sahip olmasını sağlar. Araçlarınızı Intercity’den kiraladığınızda,düşünmeniz gereken tek şey, onları keyifle kullanmaktır. Intercity ile otomobilin zahmetine, masrafına değil; rahatlığına ve dinamizmine sahip olursunuz.

Bugün Türkiye’de kiralanan her 4 araçtan birinin Intercity tarafından kiralanmış olmasının altında yatan neden, Intercity’nin farkıdır.

Kaliteli hizmet, müşteri memnuniyeti ve dürüst çalışma ilkelerini benimseyerek 1992 yılında kurulan Intercity, İstanbul, İzmir ve Ankara’da kendi servisleri ve yurt çapındaki anlaşmalı servis noktaları ile müşterilerine garantili ve 7X24, kesintisiz hizmet vermektedir.

Intercity’nin İstanbul Merkez olmak üzere, İzmir, Ankara, Adana, Bursa, Samsun, Fethiye ve Antalya şehirlerinde ofisleri bulunmaktadır. 500 kişiyi aşan profesyonel kadrosu ile Intercity %25 pazar payını ve sektör liderliğini muhafaza etmektedir. Intercity, sahada kullanılacak araçlardan, üst düzey yönetici araçlarına kadar marka ve modelden bağımsız geniş bir ürün yelpazesi sunmakta ve her sınıftan binek ve ticari araçlar kiralamaktadır.

2005 yılı itibariyle, başta Dünya Bankası kuruluşu olan International Finance Corporation (IFC) ve Hollanda Kalkınma Bankası (FMO) ile KFW BANKENGRUPPE’ye bağlı Alman Kalkınma Bankası (DEG)’nın bulunduğu uluslararası bir konsorsiyum Intercity’e ortak olmuştur.

2008 yılında Intercity, global krize rağmen, Japonya’nın en büyük şirketler topluluğu Mitsubishi Grubu’nu Türkiye’ye getirdi. Japon Mitsubishi Corporation şirketi Intercity’nin %25’ini, yine aynı gruptan Mitsubishi UFJ Lease & Finance şirketi ise %20’sini alarak Intercity araç kiralama şirketinin toplamda %45’ine ortak oldu.

2010 yılının Eylül ayında Intercity’nin ortakları, Intercity’nin daha hızlı büyümesini sağlamak amacıyla, 30 milyon Euro’luk bir sermaye arttırımı gerçekleştirdiler. Bu tarihten itibaren Mitsubishi Grubu Intercity’deki ortaklık oranını %47′ye yükseltmiş oldu.

Intercity, British Standards Institute (BSI) şirketi tarafından verilen ISO 9001 Kalite Standardına sahip olan Türkiye’deki tek filo kiralama şirketidir. Intercity, uluslararası araştırma şirketi GfK’nin Türkiye’nin Süper Markaları (Superbrands) araştırmasında araç kiralama sektöründe tüketicinin en beğendiği marka olarak yer alan ilk ve tek araç kiralama şirketi olmuştur.

Tarihçe


1992: Türkiye’nin bugünkü anlamda operasyonel filo kiralaması yapan ilk firması olarak kurulduk.

1993: Türkiye’nin her yerinde müşterilerine ikame araç sağlayan ilk operasyonel filo kiralama firması olduk.

1996: Kış lastiği uygulamasını başlattık.

2004: Sektöründe, uluslararası muhasebe standartlarınını (UMS – IFRS) kullanarak raporlama yapan, bütçe ve bilanço hazırlayan ve sunan ilk firma olduk. Yabancı yatırımcılar, Intercity’nin başarılı iş modeline ortak oldular. British Standarts Institute (BSI) tarafından verilen ISO 9001 Kalite Standardı belgesini sektörümüzde ilk olarak biz aldık.

2005: Türkiye’nin “Superbrands” araştırmasında araç kiralama sektöründe tüketicinin en beğendiği marka olarak yer alan ilk ve tek araç kiralama şirketi olduk. Kiralanan araç adedinde 10.000 araç sınırını aşan ilk firma olduk.

2007: Operasyonel filo kiralamayı “HAZIR FİLO” ürünümüzle KOBİ’lere ulaştıran ilk firma olduk.

2008: Türkiye’de bugüne kadar gerçekleşmiş en büyük doğrudan Japon yatırımı Intercity için gerçekleştirildi.

2012: İstanbul Park’ın 10 senelik işletme hakkını aldık.

2013: Intercity’nin genel merkezini İstanbul Park’a taşıdık. İstanbul Park’ın adını Intercity İstanbul Park olarak değiştirdik. Intercity Akademi’yi kurduk ve Intercity İstanbul Park’ta eğitimlere başladık.

2015: İPOP, İstanbul Park Oto pazarı projesi, İntercity İstanbul Park tesisleri içinde, toplam 70.000 metrekarelik alanda hayata geçirildi ve İPOP hizmet vermeye başladı.Your text here.

Bilgi Toplumu